Veče fizike u Nišu

U četvrtak, 10. maja 2018. godine, sa početkom u 19.30 sati, u Amfiteatru Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu biće održana tradicionalna manifestacija Veče fizike.

Veče fizike već dugi niz godina kao centralni događaj ima dodelu priznanja učenicima osnovnih i srednjih škola za uspehe ostvarene na takmičenjima iz fizike na nivou Nišavskog okruga. Diplome i pohvale najboljim učenicima uručiće predstavnici organizatora ovogodišnjih takmičenja – OŠ “Ivo Andrić”, Gimnazije “9. maj”, kao i Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu.

Pre dodele priznanja, prof. dr Ljubiša Nešić, redovni profesor PMF-a u Nišu, održaće naučno-popularno predavanje pod nazivom

U carstvu uma Stivena Hokinga

a učenicima će se obratiti i dr Marjan Mišić, direktor Gimnazije “Svetozar Marković” u Nišu, kao i prof. dr Ljiljana Kostić, predsednik Komisije za rad sa talentima i praćenje rada Odeljenja za fiziku pri Gimnaziji “Svetozar Marković” u Nišu.

Program ove manifestacije zatvoriće se sednicom Skupštine Podružnice Društva fizičara Srbije za Nišavski okrug.

Veče fizike zajednički organizuju PMF Niš, Podružnica DFS za Nišavski okrug, kao i Društvo fizičara Niš.

Kontakt:

Prof. dr Ljubiša Nešić