Poster Jelene Aleksić proglašen za najbolji na konferenciji u Beogradu

U Beogradu je od 17. do 19. septembra održana međunarodna konferencija Advanced Ceramics and Applications VII: New Frontiers in Multifunctional Material Science and Processing.

Konferencija je okupila više od 100 učesnika, prezentovano više od 60 predavanja i oko 55 poseta. Poster Jelene Aleksić, asistent na Departmanu za fiziku, proglašen je za najbolji poster na konferenciji. Tema postera je Structural and magnetic properties of Y1-xYbxF3 solid solution. Zbornik apstrakata možete naći na zvaničnom sajtu konferencije.

Konferencija je održana u zgradi SANU, a konferenciju je organizovalo Srpsko keramičko društvo u saradnji sa Institute for Testing of Materials, Institute of Technical Sciences of SASA, Institute of Chemistry Technology and Metallurgy and Institute for Technology of Nuclear and Other Raw Mineral Materials.

Računarski centar